Kubki ze zdjęciem należą do prostych i zarazem tanich sposobów reklamowania się

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest bardzo trudnym i niezwykle wymagającym zadaniem. Chodzi naturalnie o dotarcie do klienta, jego pozyskanie. Jednak w większości branż rynek jest już dobrze ugruntowany, czyli istniejące firmy mają w nim pewne udziały. Układ sił jest stały. Co pewien czas mogą występować niewielkie, kilkuprocentowe wahania. Przykładowo jednak firma zyska 5 proc. udziałów, dwie inne stracą po 2 proc., itp.

Nowy gracz na rynku musi więc postawić na skuteczną, wyrazistą promocję i dobrze dobrać narzędzia reklamowe. Mogą nimi być np. kubki ze zdjęciem, długopisy reklamowe. Gadżety reklamowe takie jak kubki na zamówienie należą do tańszych sposobów na dotarcie do potencjalnych odbiorców. Skuteczność takich działań jest dość wysoka.

Całość, czyli relacja nakładów do skuteczności (mierzonej wzrostem obrotów), prezentuje się dla podmiotu wchodzącego na rynek bardzo atrakcyjnie. Wiadomo, że na początku działalności takiego przedsiębiorstwa z pieniędzmi jest krucho. Szef musi wybierać między jednym i drugim, nie może zdecydować się na oba naraz.

Nowa firma potrzebuje intensywniejszej i skutecznej reklamy. W końcu jest nowa, mało osób wie o jej istnieniu. Działania promocyjne muszą być więc zintensyfikowane. Kto uważa, że nie potrzebuje reklamy, bardzo się myli i niedługo się o tym przekona w sposób bolesny. Sklep, firma, zakład usługowy prowadzony przez taką osobę będzie mieć małe obroty i nie będzie w stanie pokryć nawet stałych kosztów (ZUS, urząd skarbowy, czynsz, media, pensje - jeśli zatrudnia pracowników).

Warto więc wygospodarować niewielką część budżetu na długopisy reklamowe i kubki ze zdjęciem.